U Društvenom domu u Starigradu jučer je održano Pojedinačno kadetsko prvenstvo županije u šahu.

65 sudionika, te dvostruko toliko roditelja, voditelja i trenera s posebnom će pažnjom i ponosom čuvati uspomenu na ovaj dan.

Dan u kom je šahovska Podravina proglasila 10 novih prvaka. Svi vrijedni šahovski klubovi ovog kraja godinu dana su se pripremali za ovu Ponosnu smotru šahovske mladosti i u njoj dobili još jedno ohrabrenje i priznanje za svoj rad.

To nije samo treniranje djece za jedno športsko natjecanje, već dragocjen putokaz za život, sa svime rijetkim i plemenitim što smo baštinili od naših starih. Generacije Hrvata su sanjale o ovakvom sunčanom danu i proljeću u domovini.

Šahovski prvaci županije na „Zemljin dan“

 

Kategorija Prvak županije Klub
Kadeti do 15 godina Mihael Jakrlin ŠK Stari graničar, Cirkvena
Kadeti do 13 godina Luka Tomrlin ŠK Picok Đurđevac
Dječaci do 11 godina Emanuel Bunić ŠK Koprivnica
Dječaci do 9 godina Sven Džendžo ŠK Koprivnica
Dječaci do 7 godina Marko Fičko ŠK Koprivnica

 

Kategorija Prvakinja županije Klub
Kadetkinje do 15 godina Anamarija Radiković ŠK Konaki, Novo Virje
Kadetkinje do 13 godina Ema Bevanda ŠK Picok Đurđevac
Djevojčice do 11 godina Petra Kovač ŠK Konaki, Novo Virje
Djevojčice do 9 godina Helena Domislović ŠK Tomislav-Goran, Sv. Ivan Žabno
Djevojčice do 7 godina Agata Kokša ŠK Konaki, Novo Virje

 

Djeca s pobjedničkih postolja

 

Kadeti do 15 godina
1. 2. 3.
Mihael Jakrlin Lovro Koštić Karlo Đukin
ŠK Stari graničar, Cirkvena ŠŠK Podravka, Koprivnica ŠŠK Koprivnica

 

Kadetkinje do 15 godina
1. 2. 3.
Anamarija Radiković Lorena Bevanda Bernarda Ćibarić
ŠK Konaki, Novo Virje ŠK Picok, Đurđevac ŠK Stari graničar, Cirkvena

 

Kadeti do 13 godina
1. 2. 3.
Luka Tomrlin Lovro Klobučar Josip Koštić
ŠK Picok, Đurđevac ŠŠK Podravka, Koprivnica ŠŠK Podravka, Koprivnica

 

Kadetkinje do 13 godina
1. 2. 3.
Ema Bevanda Jelena Kokša Marija Bilješko
ŠK Picok Đurđevac ŠK Konaki, Novo Virje ŠK Tomislav-Goran,

Sv. Ivan Žabno

 

Dječaci do 11 godina
1. 2. 3.
Emanuel Bunić Matej Zadro Jan Horčička
ŠŠK Koprivnica ŠŠK Podravka, Koprivnica ŠŠK Koprivnica

 

Djevojčice do 11 godina
1. 2. 3.
Petra Kovač Lorena Vlašić Ivana Emili Turkalj
ŠK Konaki, Novo Virje ŠK Picok, Đurđevac ŠK Križevci

 

Dječaci do 9 godina
1. 2. 3.
Sven Džendžo Petar Štefanec Ivan Martić
ŠŠK Koprivnica ŠŠK Koprivnica ŠŠK Križevci

 

Djevojčice do 9 godina
1. 2. 3.
Helena Domislović Laura Lukinović Vinka Pavlović
ŠK Tomislav-Goran,

Sveti Ivan Žabno

ŠK Stari graničar, Cirkvena ŠŠK Koprivnica

 

Dječaci do 7 godina
1. 2. 3.
Marko Fičko Leo Lovreković Jan Kai Premec
ŠŠK Koprivnica ŠŠK Križevci ŠŠK Koprivnica

 

Djevojčice do 7 godina
1. 2. 3.
Agata Kokša
ŠK Konaki, Novo Virje