IHF U19 SVJETSKO PRVENSTVO: PRESIDENT’S CUP – REZIME 6. DANA

U 2. rundi predsjedničkog kupa, pitanje tko će ići u koje doigravanje je riješeno. U skupinama 1 i 2, Alžir i Island su bili u nešto boljem položaju jer su imali 4 boda. U preostale dvije skupine, imali smo dvije nacionalne momčadi s po 4 boda svaka, pa je postavljeno pitanje tko će biti prvi. Na kraju su Maroko kao veliki dobitnik i kao što se očekivalo, Island, Crna Gora i Švedska ušli u borbu za rangiranje od 17. do 21. mjesta. Alžir, Čile, Japan i Argentina će igrati za 21. do 24. mjesto. Iza njih se bore Ruanda, Gruzija, Južna Koreja i Sjedinjene Američke Države za rangiranje od 25. do 28. mjesta. Novi Zeland, Meksiko, Bahrein i Burundi idu u doigravanje od 29. do 32. mjesta. Evo kako je danas protekao:

VARAŽDIN – SKUPINE A i B

RUANDA : NOVI ZELAND – 44 : 17

ALŽIR : MAROKO – 22 : 26

Nakon Maroka, Ruanda je također pobijedila Novi Zeland, ali ipak će se boriti za 25. do 28. mjesto. Kriv je njihov nizak gol-razlika, kao i Marokova pobjeda nad Alžirom. U mini rangiranju tih momčadi, Ruanda je bila najslabija. Usput, prijateljski Novozelanđani su se našli s manjkom od 7 golova u manje od sedam minuta. Do poluvremena su ipak malo stabilizirali svoju igru i postigli 9 golova (17:9). U drugom poluvremenu su dali jedan manje, ali su napustili arenu s osmijehom, jer je ovo za sve njih bilo veliko iskustvo. Konačan rezultat bio je 44:17. Uwayeza Arsene je imao čak 17 obrana. Sa 11 golova, Samuel Mbesutunguwe je bio najefikasniji među redovima Ruande. Najbolji strijelac Novog Zelanda bio je Edward Clarke s 5 golova.

Susret između Maroka i Alžira bio je pun emocija i velike energije. Prvi dio je pripao Maroku. Alžir je imao problema držati njihov ritam na početku. Ali u posljednjih deset minuta ipak su uhvatili vezu i imali su samo minus dva na poluvremenu (12:10). Međutim, Maroko je ostao čvrst protiv pritiska Alžira i u drugom dijelu. Do posljednje minute, njihova prednost je bila maksimalno tri gola. Pobijedili su 26:22 i radovao se kao da su osvojili Svjetsko prvenstvo. Kakva rivalstvo. Djemati Abdelouahab je bio najefikasniji u porazu s 8 golova. Za Maroko je Abdellah Razgui bio najbolji s jednim golom manje.

KOPRIVNICA – SKUPINE C i D

JAPAN : JUŽNA KOREJA – 27 : 34

ISLAND : BAHREIN – 34 : 28

U dalekoistočnom derbiju, Koreja je pobijedila Japan 33:27. Za mnoge je to iznenađenje s obzirom na igre koje je Japan dosad pokazao u Koprivnici. Korejci su odigrali odlično prvo poluvrijeme i dobili ga 19:10. Japan je održavao svoj ritam samo u prvih deset minuta. Koreja je nastavila svoju ravnotežu i u drugom dijelu lako postigla svoju pobjedu na Prvenstvu. Hyeonmin Kim je imao čak 19 obrana. Jihwan Choi je bio njihov najbolji strijelac s 8 golova. Kod Japana, Kataro Tachibana je bio najbolji.

Island je pobijedio Bahrein i osigurao borbu za rangiranje od 17. do 20. mjesta. Poslali su Bahrein u doigravanje od 29. do 32. mjesta. Osim dva vodstva s razlikom od jednog gola u prvom dijelu, Island je vodio ostatak utakmice. Na kraju prvog poluvremena, rezultat je bio 19:13. Najveća prednost Islanđana bila je osam golova (22:14). Završilo je 34:28, samo zato što je islandski trener praktički promijenio cijelu momčad na kraju utakmice. I svi 14 igrača, osim vratara, bili su na listi strijelaca. Thor Reynir Stefansson je bio najbolji s 6 golova. S druge strane, Abdulla Mohamed je imao isti učinak.

RIJEKA – SKUPINE E i F

MEKSIKO : GRUZIJA – 22 : 41

ČILE : CRNA GORA – 21 : 24

Gruzija je pobijedila Meksiko 41:22. Ovo je njihova prva pobjeda u povijesti Svjetskog prvenstva kadeta. Nije bilo posebne neizvjesnosti ni u toj utakmici. Gruzijci su otvorili utakmicu s vodstvom 8:2. U 22. minuti već su bili na 15:4. Imali su plus 12 na poluvremenu (20:8). U sredini drugog dijela bili su već 20 golova ispred, bilo je samo pitanje koliko će biti na kraju. I tu je semafor pokazao 41:22. I ovdje je vratar bio važan dio uspjeha. Gigi Rukhadze je imao 16 obrana u pobjedi Gruzije. Prvi strijelac bio je Vakhtang Khelisupali s 9 golova. Kod Meksika, valja istaknuti Juana Humberta Anguiana Lopeza, koji je postigao 7 golova.

Utakmica između Čilea i Crne Gore bila je vrlo napeta i neizvjesna. Bilo je nekoliko promjena u vodstvu u prvom dijelu, dok Crna Gora nije preuzela potpunu kontrolu oko 25. minute. Ušli su u poluvrijeme s prednošću od tri gola (13:10). Usprkos tome što je Čile uvijek bio negdje blizu, nikada nije ni stigao do izjednačenja, a kamoli vodstva. Darko Đurković i Milorad Bakić su postigli po 6 golova za Crnu Goru. Fernando Castillo je imao isti učinak na drugoj strani. Crnogorci su tako osvojili bitku za rangiranje od 17. do 20. mjesta, a Čile od 21. do 24. mjesta.

OPATIJA – SKUPINE G i H

SAD : BURUNDI – 33 : 26

ARGENTINA : ŠVEDSKA – 29 : 42

Nacionalne momčadi SAD-a i Burundija su s nestrpljenjem iščekivale međusobni susret. To je bila jedinstvena prilika za njih da zabilježe svoju prvu pobjedu na Prvenstvu. Zato nije iznenađujuće da je utakmica ponudila puno uzbuđenja, promjena rezultata i, na kraju, sreće za neke i tuge za druge. Burundi je igrao s samo deset igrača na terenu i dva vratara. Ali ipak su dominirali u prvom dijelu. Tada je prednost prešla na stranu Amerikanaca, tako da bismo na kraju vidjeli dvije serije. Po jednu sa svake strane. Prvo je afrička momčad spojila 4 gola zaredom i preuzela vodstvo (11:14), samo da bi Amerikanci uzvratili jednako i dodali još jedan gol na poluvremenu (15:14).

Slično je bilo i u nastavku. Burundi je kontrolirao utakmicu i rezultat do ulaska u posljednjih deset minuta. A onda su potpuno pali i do kraja nisu postigli gol. SAD je, s druge strane, postigao osam golova zaredom i zasluženo pobijedio 33:26. S 11 golova, Benjamin Edwards je bio prvo ime utakmice. Arakaze Bernarda je postigao 6 golova za Burundi.

Švedska je pobijedila Argentinu s pola snage i tako se barem malo iskupila za dva neočekivana poraza protiv Farskih otoka, koji su ih eliminirali iz borbe za medalje. Argentinci su se držali čvrsto do sredine prvog dijela. A onda su upali u crnu rupu i Švedska je lako preuzela vodstvo 21:10 na poluvremenu. Šveđani su nastavili nemilosrdno puniti mrežu neraspoloženih Argentinaca i na kraju su slavili s ogromnom razlikom od 13 golova (42:29). Arvid Noren je skupio ukupno 17 obrana i bio je prvo ime Šveđana. Među Argentincima, Tobias Ojea Cristino je bio najbolji sa 8 golova.

Izvor: https://u19handball.com/2023/08/08/croatia2023-review-presidents-cup-day-6/

SLIKE I VIDEO PROGLAŠENJA NAJUSPJEŠNIJIH SPORTAŠA, SPORTAŠICA I SPORTSKIH EKIPA GRADA KOPRIVNICE U 2023. GODINI MOŽETE POGLEDATI U GALERIJI

PROJEKTI ZAJEDNICE ŠPORTSKIH UDRUGA GRADA KOPRVNICE