Prvi put u organizaciji Atletskog kluba Koprivnica, 05.03.2016. održano je Ekipnom prvenstvu Hrvatske u krosu na vrlo teškoj stazi.

AK Koprivnica nastupio je u sedam kategorija sa 27 natjecatelja , te postigao odlične rezultate, dva prva i jedno treće mjesto.

• U kategoriji seniori 4000 m od 49 natjecatelja: Zoran Žilić je bio 2., Ivan Dračar 4., a Matjaž Štanfel 8., te su ekipno osvojili 1. mjesto.
  • U kategoriji seniorke 8000 m od 21 natjecateljice: Kristina Borovec zauzela je 14 mjesto, Marija Vladušić 19., Antonia Štefotić 20. i ekipno osvojile 5. mjesto.
  • U kategoriji seniori 12000 m od 30 natjecatelja: Oliver Orešić je zauzeo 6. mjesto, Danijel Katalenić 11., Goran Gregurec 25., te Zvonko Vrhovski 27. i ekipno su osvojili 5. mjesto.
  • U kategoriji mlađe kadetkinje 800 m od 63 natjecateljice: Ivana Trešćec je zauzela 11., Anja Slavinić 17., Laura Sabolec 24., Josipa Mikulec 57., Rajna Perošić 59. mjesto i ekipno osvojile 3. mjesto.
  • U kategoriji mlađi kadeti 1000 m od 44 natjecatelja: Jan Tisaj zauzeo je 13., Mateo Šegović 27., Petar Cenko 35. mjesto i ekipno osvojili 8. mjesto.
  • U kategoriji kadetkinje 1000 m od 58 natjecateljica: Karla Križaj zauzela je 32, Sara Tetec 54. i  Melani Šestak 55 mjesto, te ekipno osvojile 13. mjesto.
  • U kategoriji kadeti 1500 m od 44 natjecatelja: Marko Gregurec je zauzeo 1. mjesto, Luka Šostarić 2., Ivan Mikulić 6., Albert Rušak 11, Tin Prvčić 16. i Leopold Jurić 28., te su ekipno osvojili 1. mjesto.
  • U ekipnom poretku muške ekipe AK Koprivnica su osvojile 3., a ženske 7. mjesto, dok su u sveukupnom poretku muške i ženske ekipe Atletskog kluba Koprivnica osvojile 4. mjesto.

Atletski klub Koprivnica veoma je zadovoljan postignutim rezultatima.